Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Péče o hodinky
Péče o hodinky

O hodinky Morris York je samozřejmě zapotřebí se starat vhodným způsobem, aby stále působily skvělým dojmem a každého zaujaly. Jako každý módní doplněk si zaslouží odpovídající péči, za kterou se Vám odvděčí dlouhou životností a perfektním dekorativním vzhledem. Většina z nás nosí hodinky denně, čímž je vystavují mnoha vnějším vlivům a proto je potřeba se o ně správně starat. Hodinky postačí většinou otřít vlkhým hadříkem a poté je osušit. Kožené pásky a řemínky ošetříme po očištění od případných nečistot nejlépe měkkým hadříkem, navlhčeným čistou vodou. Zvykneme-li si své hodinky pravidelně očistit před uložením, předejdeme možné oxidaci kovových komponentů. Díky tomu budou hodinky stále působit jako nové.

Mechanické poškození

Prevence řeší mnohé problémy dříve, než vzniknou, je tedy dobré se vyvarovat nevhodnému odkládání hodinek na místa, kde může dojít k jejich pádu z výšky. Dále je doporučené si hodinky sundavat při náročných sportech a nebo manuální práci, abychom předešli případnému poškozením ciferníku.

Vlhkost a extrémní teploty

Doporučujeme, aby se hodinky dostávali, co nejméně do kontaktu s chemií například ve formě laku na vlasy, čistících prostředků atd. Vyhněme se také prudkým změnám teploty a působení silných tepelných zdrojů, které nejsou pro mnohé materiály vhodné. Při kontaktu s jakoukoli kapalinou je důležité hodinky co možná nejdříve otřít, aby nezůstávaly ve vlhkém prostředí. Dlouhá doba, kdy by byly ve vlhkém prostředí nebo v kontaktu s kapalinou by mohla způsobit zbytečné škody. Dále je potřeba u hodinek dodržovat jejich voděodolnost, což je 30M.